سانتیم تنظیم فرنگی مبتلا شدن برنامه غذایی

سانتیم: تنظیم فرنگی مبتلا شدن برنامه غذایی خواص ریواس ریواس کنگر فرنگی کنگر

گت بلاگز وب‌گردی چگونه کودکمان را بدون وحشت به دندانپزشکی ببریم؟

گفتن جمله‌ی «اگر به همین روش ادامه دهی، دندان دکتر باید تمام دندان‌های تو را بکشد» جهت ممانعت از خوردن شیرینی به وسیله فرزندتان یا شکستن مقاومت وی جهت مسواک

چگونه کودکمان را بدون وحشت به دندانپزشکی ببریم؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، عدم مراجعه به مطب دندان پزشکی اطفال جهت معاینات روتین، به جهت وحشت کودک یا خود شما، گزینه ی مناسبی نیست. پوسیدگی دندان شایعترین بیماری مزمن در کودکان امروزی هست. بیماری دهان و دندان در دوران کودکی تاثیر زیادی بر نحوه ی رشد و پرورش کودک دارد. تحقیقات نشان داده اند که کودکان ساعت های زیادی را در مدرسه به علت بیماری دندان از دست می دهند. از سوی دیگر در اثر عدم توانایی در جویدن و خوردن بعضی کودکان دچار کم کردن وزن، ضعف و بیحالی می شوند. در عین حال، گذشته از ترس، مراجعه به مطب دندان پزشکی اطفال جهت سلامت جسمی و اجتماعی فرزند شما مهم هست.

عبارات مهم : دندان

آشنایی با حوزه ی دندان پزشکی اطفال

در صورتی که متخصص دندان پزشکی اطفال در محدوده ی زندگی شما پیدا می شود، مراجعه به مطب وی ارزش دارد. این گونه متخصصین دو سال زیاد تحصیل می کنند تا در مورد پرسشها مربوط به حوزه ی اطفال تبحر پیدا کنند. این امر به شما به عنوان والدین کودک اطمینان قلب بیشتری می دهد. ولی مراجعه ی قبلی به مطب وی جهت آشنایی و راحتی زیاد کودک نیز مهم هست. دیدن همه جا، از اتاق انتظار گرفته تا اتاق معاینه در مطب دندان پزشکی اطفال به آرامش و درمان بهتر کودک شما کمک می کند.

بر موارد مثبت تمرکز کنید

برای مراجعه به دندان پزشک، صبر نکنید تا نشانه های پوسیدگی دندان در دهان فرزند شما دیده شود. برنامه ی منظم معاینات را دنبال کنید تا در صورت بروز مسئله در ابتدای بروز مسئله بتوان آن را راحت تر حل کرد. با انجام این کار فرزند شما نیز به مراجعه ی منظم به مطب دندان پزشکی عادت خواهد کرد و مسواک زدن صحیح و مرتب به یکی از عادات وی تبدیل خواهد شد.

در صورتی که تا وقت بروز پوسیدگی صبر کرده اید، باز هم به جنبه های مثبت مراجعه به مطب دندان پزشکی اطفال اشاره کنید. به فرزندتان توضیح دهید که دندان پوسیده باید ترمیم شود و دندان دکتر می تواند از بروز مسئله مشابه جهت سایر دندان ها جلوگیری کند. وعده ی دادن یک پاداش مورد علاقه بعد از جلسه ی معاینه می تواند به جای ایجاد وحشت و هراس، آن ها را در انتظار رفتن به مطب مشتاق نگه دارد.

هرگز از دندانپزشک به عنوان ترساندن استفاده نکنید

گفتن جمله ی «اگر به همین روش ادامه دهی، دندان دکتر باید تمام دندان های تو را بکشد» جهت ممانعت از خوردن شیرینی به وسیله فرزندتان یا شکستن مقاومت وی جهت مسواک زدن بسیار ساده هست. ولی استفاده از دندانپزشک به عنوان ترساندن تنها اضطراب کودکتان را در طول معاینات زیاد کردن می دهد. این اضطراب به کل دوران بزرگسالی وی انتقال یافته می شود و عادات بهداشت دهان و دندان وی را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع:فردا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دندان | فرزند | پزشکی | بیماری | کودکان | دندانپزشک | دندان پزشک | دندانپزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog