سانتیم تنظیم فرنگی مبتلا شدن برنامه غذایی

سانتیم: تنظیم فرنگی مبتلا شدن برنامه غذایی خواص ریواس ریواس کنگر فرنگی کنگر

گت بلاگز کرمانشاه نهم مرداد ماه، شروع اعزام حجاج به سرزمین وحی

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه گفت:امسال 865 کرمانشاهی عازم سرزمین وحی می‌شوند.

نهم مرداد ماه، شروع اعزام حجاج به سرزمین وحی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: در موسم حج تمتع امسال 865 نفر از کرمانشاه عازم سرزمین وحی می شوند.
حامد دارابی با اشاره به اینکه از نهم مرداد ماه اعزام حجاج به سرزمین وحی شروع خواهد شد، گفت: وقت دقیق پرواز کاروانهای استان کرمانشاه هنوز مشخص نشده است.

عبارات مهم : میلیون

وی افزود: در موسم حج تمتع امسال ۸۶۵ نفر در استان کرمانشاه در قالب شش کاروان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با یادآوری اینکه در آخرین حج تمتع در سال 1394، در مجموع ۶۲۷ نفر از استان کرمانشاه عازم حج تمتع شدند، اظهار کرد: امسال شاهد زیاد کردن حدود ۲۵ درصدی اعزام حجاج خواهیم بود.

دارابی تصریح کرد: تمامی کاروان های حج تمتع امسال استان کرمانشاه مدینه قبل هستند و بعد از اعزام به مدینه راهی مکه خواهند شد.

این مسئول در ادامه به فراخوان حج و زیارت اشاره کرد و افزود: دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۱ تیر ماه سال 1385 که مبلغ یک میلیون تومان ودیعه گذاری کرده اند در صورتی به حج تمتع اعزام خواهند شد که موجودی خود را به ۱۰ میلیون تومان برسانند که با احتساب سود دو میلیون تومانی ودیعه گذاری این افراد با پرداخت هفت میلیون تومان موجودی حسابشان به حدنصاب خواهد رسید.

وی افزود: به علت استقبال ناکافی ودیعه گذاران، تاریخ عضویت متقاضیان به دو ماه زیاد و تا بازه زمانی ۳۱ شهریور ماه سال 1385 رسیده که آمار ثبت نامی های استان تاکنون قابل قبول بوده و بالای ۷۰ درصد ودیعه گذاران جهت زیاد کردن موجودی خود اقدام کرده اند.

به گفته دارابی تاکنون ۴۵۰ نفر از زائرین استان در موعد مقرر جهت زیاد کردن موجودی خود اقدام کرده اند.

وی با بیان اینکه ودیعه گذاران از ساعت ۹ صبح روز ۲۴ اردیبهشت به مدت پنج روز وقت دارند نسبت به عضویت اقدام کنند، گفت: تمامی دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا آخر ۳۰ آبان ماه سال 1385 از ساعت ۹ صبح روز ۳۰ اردیبهشت ماه تا تکمیل ظرفیت کاروان های دارای ظرفیت خالی می توانند عضویت گنند.

به گفته دارابی دعوت از این دسته از متقاضیان صرفا به منظور تکمیل ظرفیت بوده و عضویت آنها منوط به وجود ظرفیت خالی در کاروان ها می باشد.

وی اذعان کرد: ودیعه گذارانی که به هر علت میل به به اعزام ندارند می توانند در ۱۷ دفترخدمات گردشگری مجاز استان اقدام به نقل و انتقال فیش های خود کنند.

دارابی با اشاره به آمار یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری ودیعه گذاران حج تمتع در کشور، افزود: با توجه به اعزام هر سال ۸۰ هزار نفری ایرانیان به حج تمتع ۱۵ سال طول خواهد کشید تا همه ودیعه گذاران عازم حج تمتع شوند.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه، سهمیه اعزام استان کرمانشاه را هر سال حدود ۸۰۰ نفر عنوان کرد.

دارابی گفت: هزینه های حج تمتع امسال در مقایسه با سال 1394 زیاد کردن سه درصدی خواهد داشت.

وی افزود: تمامی حجاج استان کرمانشاه و یکی از کاروان های استان ایلام از فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه عازم بیت الله الحرام می شود.

این مسئول در ادامه به اتفاق دلخراش منا اشاره کرد و افزود: در پی اتفاق دلخراش منا در حج تمتع سال 1394، سال گذشته با تصمیم مسئولان کشوری حج تمتع به حالت تعلیق درآمد.

دارابی اظهار کرد: این تعلیق ادامه داشت تا پنجم اسفندماه سال گذشته که به دعوت رسمی وزارت حج عربستان کاروان ایرانی جهت بررسی زیاد و تدوین تفاهم نامه وارد عربستان و شهر جده شدند و در نهایت بعد از گذراندن یک هفته کاری، دو کشور به توافق رسیدند تا ایرانیان بعد از یک سال وقفه عازم حج تمتع شوند.

وی افزود: در این جلسات خواسته های نظام به صورت صریح و براق مطرح و در حوزه های متفاوت توافقاتی صورت گرفت که در صدر این مباحث مسئله امنیت و حفظ کرامت حجاج بیت الله الحرام بود.

دارابی تاکید کرد: بیم آن می رفت که در حج امسال و سالهای بعد حجاج هتک حرمت شوند و لذا در تفاهم نامه به صراحت حفظ امنیت، کرامت و ارزش حجاج قید شده است است.

وی با بیان اینکه امسال ظرفیت اعزام حجاج از ۶۴ هزار نفر سال 1394 به ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر در امسال رسیده، تصریح کرد: هزار نفر از این سهمیه، مازاد بر سهمیه کشور است.

انتهای پیام/پ

واژه های کلیدی: میلیون | کرمانشاه | اعزام حجاج | استان کرمان | کرمانشاه | سرزمین وحی | اعزام حجاج | سرزمین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog